Yangın Kapısı Emniyet Kilidi

Yangın Kapısı Emniyet Kilidi

Yangın Kapısı Emniyet Kilidi Son zamanlarda yeni yapılan binaların acil çıkış kapılarına takılan kilittir. Yangın Kapısı olan bir dairede mutlaka emniyet kilidi takılmalıdır. Hırsızların daha rahat ve kolay sessiz bir şekilde açarak daireye girmektedir. Yangın kapıları dairenin odasına,Banyosuna açılan kapılar olduğundan dolayı önlem almanızı tavsiye ediyoruz. Acil çıkış kapılarına takılan emniyet kilidi montajı yaptırırken doğru montaj olmasına dikkat edin. Kilitlerin karşılıklarını mutlaka millerin gireceği şekilde açılmalıdır. Kapının karşılığını düz bir şekilde kesip bıraktırırsanız levye ile sacı ince olduğu için kastırıp açılmaktadır. Çilingir Merkezi olarak Kilidin karşılığını millerin geçebileceği bir şekilde açmaktayız. Resimde gördüğünüz gibi karşılıklar açılmalıdır.

Yangın Kapısı Güçlendirme

Yangın Kapısı Güçlendirme

Yangın Kapısı Güçlendirme yapan firmamız Yangın kapısı emniyet kilidi montajı yapmaktadır. Yangın kapısı kilidi taktırırken Kale Kilidin 3 turlu 3 milli kilidini tavsiye ediyoruz. Acil çıkış kapısı olarak yapılan yangın kapıları malesef hırsızların en kolay açtığı kapı haline geldi. Yangın kapınızı güçlendirirken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var. Bunun için yangın kapınıza sürgü taktırmanızı tavsiye etmiyoruz. Sürgü kapının sacı ince olmasından dolayı kastırma esnasında vidaları sacdan kopmaktadır. Bunun için kapınıza takılan sürgünün hiç bir güvenliği yok.

Hırsız Neden Yangın Kapılarını Tercih Eder.?

Kentsel dönüşüm olan semtlerde yeni binaların hepsinde acil çıkış kapısı olan yangın kapılarılarında panik bar dediğimiz kilit bulunmaktadır. Bu kilit sadece bir dil sistemi ile çalışmaktadır. Bunun için kapının arasından takılan levye sayesinde dil yerinden kurtulmaktadır. Bu işlem tamamen sessiz bir şekilde açılmaktadır.Yangın kapınıza kilit taktırırken mutlaka menteşe tarafınıda kontrol edin. Yangın Kapılarında kullanılan menteşeler sökülebilen menteşe olmaktadır. Bunun için menteşe tarafınada emniyet kilidi takmaktayız. Aşağıda bulunan videomuzu izleyerek görebilirsiniz.

Yangın Kapısında Kullandığımız Kilit Modelleri

Yangın Kapılarında kullandığımız kilit çeşitleri Kale Marka olup kapının durumuna göre kilit montajı yapmaktayız. Kale monoblok kilit,Kale Kancalı kilit,Kale Dönerli kilit çeşitleri kullanmaktayız. Acil çıkış kapınıza mutlaka önlem almanızı öneriyoruz. Evimiz bizler için en güvenli yer olduğundan dolayı mutlaka kapınıza kilit taktırmalısınız. Güvenlik pahalı değil Paha biçilmezdir.

Yangın Kapısı Emniyet Kilidi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonŞimdi Ara